pl
Skontaktuj się z nami

Firma Sevenet S.A. powstała w 1997 r., jako spółka założona przez młodych i ambitnych inżynierów. Jej siedziba znajduję się od początku swojej działalności w Gdańsku – w mieście, z którego pochodzą założyciele Spółki. Jej Prezesem jest Rafał Chomicz, absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej.

Na początku swojej działalności firma realizowała projekty we współpracy z dużymi integratorami. Jednak szybko okazało się, że wiedza i umiejętności kadry inżynierskiej umożliwiają samodzielne podjęcie pracy nad tego typu projektami. Pierwsza realizacja, którą Sevenet S.A. przeprowadziła samodzielnie miała miejsce w 2000 r. i obejmowała instalację sieci WAN i LAN dla największego polskiego ubezpieczyciela na życie. Zespół zbudował wówczas sieć WAN w niespotykanym tempie trzech miesięcy. Przy okazji tego projektu zaprojektowano i wdrożono telefonię IP dla poszczególnych oddziałów klienta.

Po tym sukcesie Sevenet S.A. skoncentrowała się na projektowaniu, budowaniu i utrzymaniu systemów Unified Communications. Kolejnym etapem w rozwoju Spółki było zaangażowanie się w projekty Rozproszonego Contact Center na bazie UC.

Obecnie Spółka jest niekwestionowanym liderem we wdrażaniu rozwiązań w zakresie architektury Collaboration (UC, CC, etc), ale nie tylko. Wraz ze wzrostem skali działalności Sevenet S.A., firma sukcesywnie rozwija własne kompetencje technologiczne oraz stale potwierdza wysoki poziom oferowanych usług, takich jak: sieci LAN i WAN, Wireless, Security, Data Center, wirtualizacja, Contact Center, wideokonferencje, aplikacje i szereg innych.

W 2011 roku poprzez założenie spółki celowej - Seventica Sp. z o.o., oferta Sevenet S.A. zyskała na atrakcyjności i unikatowości.

Od 8 czerwca 2011 roku Spółka obecna jest na rynku NewConnect. Debiut przyczynił się m.in. do podwojenia obrotów Spółki w ostatnich trzech latach.

Sevenet S.A. koncentruje się na działaniach zmierzających do zdobycia pozycji niekwestionowanego lidera pod względem udziałów w rynku teleinformatycznym. Poprzez liczne partnerstwa z największymi producentami specjalistycznego sprzętu, Spółka nieustannie poszerza kompetencje technologiczne w posiadanych już obszarach oraz je rozbudowuje. Firma wzmacnia również sieć serwisową, jak i sprzedażową – otwierając kolejne biura lokalne. Wraz ze wzrostem skali działalności Sevenet S.A., spółka osiąga sukcesywny rozwój oraz stale potwierdza wysoki poziom oferowanych usług.